Stránky

23. 12. 2016

Pasažéři (Passengers) – Recenze – 80%

Pasažéři jsou romantickým sci-fi, odehrávajícím se v blíže nespecifikované budoucnosti na vesmírné lodi, která letí ze Země na nějakou jinou obyvatelnou planetu, a převáží více než pět tisíc lidí, kteří by na ní měli vybudovat kolonii. Let trvá 120 roků, tudíž jsou všichni pasažéři v hibernaci a probuzeni by měli být čtyři měsíce před příletem. Najednou se ale stane, že pasažérům Jimovi (Chris Pratt) a Auroře (Jennifer Lawrence) se následkem neznámé chyby porouchají hibernační lůžka, tudíž jsou probuzeni o 90 let dřív. Do hibernace se nemohou vrátit, k ovládání lodi nemají přístup a pokoušet se kontaktovat někoho na Zemi je bezpředmětné, tudíž hrozí, že budou muset strávit zbytek svých životů ve vesmíru, pouze ve společnosti robotického barmana (Michael Sheen) a sebe navzájem.
 
Pasažéři (Passengers) – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

21. 12. 2016

Assassin´s Creed – Recenze – 50%

Assassin´s Creed, filmová adaptace stejnojmenné série videoher, aspiruje na nejsložitější a nejchaotičtější snímek roku. Marion Cotillard ve vedlejší roli se snaží zákonitosti jeho děje vysvětlovat napříč celým filmem, což zabírá odhadem okolo pětadvaceti minut, ale výsledkem je stejně naprosto nepochopitelný a dokonale nesmyslný žvást, který v podstatě kombinuje Prince z Persie, Lovce pokladů, Matrix a španělskou inkvizici. Přibližně.
 
Assassin´s Creed – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz

18. 12. 2016

Zpívej (Sing) – Recenze – 70%

Americký animovaný film Zpívej sice není muzikál, ale zpívá se v něm hodně. Odehrává se ve světě obývaném výhradně zvířaty, která se však chovají jako lidé, a jeho hlavním hrdinou je koala Buster Moon, majitel a ředitel upadajícího a krachujícího divadla, který nemá peníze ani na zaplacení herců, natožpak na rekonstrukci budovy, takže svých posledních tisíc dolarů vypíše jako odměnu pro výherce talentové pěvecké soutěže, kterou v divadle uspořádá, a na níž plánuje výrazně vydělat. Takže je to něco jako Disneyho Zootropolis křížený s něčím jako byli Producenti Mela Brookse z roku 1968.

Zpívej (Sing) – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz

14. 12. 2016

Rogue One: Star Wars Story (Rogue One) – Recenze – 70%

Pokud už jste to třeba zapomněli, tak ve slavných „odlétajících“ úvodních titulcích filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, bylo mimo jiné zmíněno, že jakýmsi rebelům, bojujícím v předaleké galaxii proti okupaci zlého Impéria, se podařilo ukrást přísně tajné plány k Hvězdě smrti, obří imperiální zbrani schopné ničit celé planety. Ve filmu samotném se pak jeho hrdinové snažili tuto zbraň pomocí oněch plánů zničit, s úmyslem dopomoci k nastolení míru.

Film se následně dočkal dvou pokračování (Epizody V a VI), po řadě let pak vznikla trojice filmů, které těm původním třem dějově předcházely (Epizody I, II a III), a loni měla premiéru sedmá epizoda s názvem Star Wars: Síla se probouzí, jež je první částí další zamýšlené trilogie. Kdo tenhle spletitý filmový vesmír nezná, tak může rovnou zapomenout, že by se dokázal při sledování snímku Rogue One: Star Wars Story orientovat.
 
Rogue One: Star Wars Story (Rogue One) – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

13. 12. 2016

Inkarnace (Incarnate) – Recenze – 40%

Kanadský režisér Brad Peyton po filmech Jako kočky a psi 2, Cesta na tajuplný ostrov 2 a San Andreas zabrousil do výrazně odlišného žánru a stylu režírování. Výše zmíněné snímky jsou totiž rozverné, zábavné blbosti, co se rozhodně neberou ani trochu vážně a je to na nich znát. Oproti nim Peytonův nový film Inkarnace nejenže spadá do žánru thrilleru/hororu, ale navíc sám sebe bere vážně až příliš a zábavný je až překvapivě málo.
 
Inkarnace (Incarnate) – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz

8. 12. 2016

Pařba o Vánocích (Office Christmas Party) – Recenze – 30%

Především je třeba upozornit, že americká komedie Pařba o Vánocích nemá nic společného s Pařbou ve Vegas ani s žádným jiným dílem této série. Je to komedie o zaměstnancích newyorské pobočky jakési internetové firmy, jimž šéfuje rozpustilý idiot Clay (T.J. Miller), který je ředitelem pobočky jen díky tomu, že jeho zesnulý otec tu firmu založil. A jeho sestra Carol (Jennifer Aniston) zdědila otcovu pozici, takže bratrovi dělá dusno a hrozí pobočku zrušit, případně drasticky propouštět zaměstnance, pokud Clay neuzavře na poslední chvíli nějakou hodně výnosnou smlouvu.

Takže Clay a jeho pravá ruka Josh (Jason Bateman) se vrhnou k přesvědčování jediného nabízejícího se zájemce o spolupráci, aby namísto lepší konkurence uzavřel smlouvu za mnoho milionů s nimi, a když se dozvědí, jak mu záleží na kultuře firmy, chytnou se posledního stébla a pozvou ho na nezapomenutelný vánoční firemní večírek. Tudíž kancelářský prostor přemění na taneční parket s hlasitou hudbou, kde nechybí mimo jiné hektolitry alkoholu, stroj na sníh, živí sobi, živé batole v umělých jesličkách a kokain.

Pařba o Vánocích (Office Christmas Party) – Recenze
Zdroj fotek: freeman-ent.cz

6. 12. 2016

Underworld: Krvavé války (Underworld: Blood Wars) – Recenze – 40%

V pátém dílu upírsko-vlkodlačí série Underworld hlavní hrdinka, upírka Selene (Kate Beckinsale), říká: „Já už jsem s touhle válkou skončila“ a je jí odpovězeno: „Ale ona s tebou ne!“

Takže. Ve čtvrtém dílu se Selene dozvěděla o existenci své zhruba třináctileté dcery, kterou nechala schovat tak, že v pátém díle ani ona sama netuší, kde je. Nicméně po ní prahnou upíři i vlkodlaci (kteří spolu válčí). Vlkodlaky vede nový vůdce Marius (Tobias Menzies) a chystá útok, zatímco na upírskou centrálu na zámku Hluboká (film se natáčel v ČR) se vrací Thomas (Charles Dance) a osnuje tam plány Semira (Lara Pulver), která pozve Selene, jíž dělá společníka Thomasův syn (Theo James), aby vycvičila nové rekruty.

Underworld: Krvavé války (Underworld: Blood Wars) – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

2. 12. 2016

Santa je pořád úchyl (Bad Santa 2) – Recenze – 40%

Americká komedie Santa je úchyl! se do našich kin dostala před dvanácti lety, kdy výrazně zčeřila adventní čas značnou dávkou hutného cynismu. Její hrdina, odpudivý kasař Willie v podání Billyho Boba Thorntona, byl totiž beznadějný opilec, co pořád jen chlastal, trousil urážky a vulgarity, čůral si do kalhot a ve volných chvílích si to rozdával s ženami nadměrných velikostí, na což byla navlečena zápletka, kdy v převleku za Santa Clause vysedával v obchodním centru, aby pak mohl vybílit tamní naditý sejf.
 
Santa je pořád úchyl (Bad Santa 2) – Recenze
Zdroj fotek: bioscop.cz

1. 12. 2016

Červená želva (La Tortue Rogue) – Recenze – 70%

Na francouzském animovaném filmu Červená želva je zajímavé to, že jde o první film, jaký kdy produkovalo japonské studio Ghibli (stojící např. za Mijazakiho filmy) mimo Japonsko, a které oslovilo jeho režiséra Michaëla Dudoka de Wita na základě jeho krátkého animovaného snímku Otec a dcera, za nějž dostal tento nizozemský rodák v roce 2000 Oscara. Dalším pozoruhodným faktem je skutečnost, že v Červené želvě nejsou vůbec žádné dialogy, takže za celou dobu nepadne ani slovo.

Červená želva (La Tortue Rogue) – Recenze – 70%
Zdroj fotek: aerofilms.cz