13. 1. 2020

Nominace na Ceny Akademie Oscar 2020

Nejlepší film

     

  

  

  



Nejlepší film
     1917
     Irčan
     Joker
     Králíček Jojo
     Le Mans ´66
     Malé ženy
     Manželská historie
     Parazit
    Tenkrát v Hollywoodu

Nejlepší režie
                Bong Joon-ho (Parazit)
                Martin Scorsese (Irčan)
                Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu)
     Sam Mendes (1917)
     Todd Phillips (Joker)

Nejlepší herec v hlavní roli
                Adam Driver (Manželská historie)
                Antonio Banderas (Bolest a sláva)
                Joaquin Phoneix (Joker)
                Jonathan Pryce (Dva papežové)
                Leonardo DiCaprio (Tenkrát v Hollywoodu)

Nejlepší herečka v hlavní roli
                Cynthia Erivo (Harriet)
                Charlize Theron (Bombshell)
                Renée Zellweger (Judy)
                Saoirse Ronan (Malé ženy)
                Scarlett Johansson (Manželská historie)

Nejlepší herec ve vedlejší roli
                Al Pacino (Irčan)
                Anthony Hopkins (Dva papežové)
                Brad Pitt (Tenkrát v Hollywoodu)
                Joe Pesci (irčan)
                Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
                Florence Pugh (Malé ženy)
                Kathy Bates (Richard Jewell)
                Laura Dern (Manželská historie)
                Margot Robbie (Bombshell)
                Scarlett Johansson (Králíček Jojo)

Nejlepší cizojazyčný film
                Bídníci (Francie, režie Ladj Ly)
                Bolest a sláva (Španělsko, režie Pedro Almodóvar)
                Corpus Christi (Polsko, režie Jan Komasa)
                Parazit (Jižní Korea, režie Bong Joon-ho)
                Země medu (Makedonie, režie Tamara Kotevska a Ljubomir Stefanov)

Nejlepší animovaný film
                Hledá se Yetti
                Jak vycvičit draka 3
                Kde je moje tělo?
                Klaus
                Toy Story 4: Příběh hraček

Nejlepší původní scénář
                1917
                Manželská historie
                Na nože
                Parazit
                Tenkrát v Hollywoodu

Nejlepší adaptovaný scénář
                Dva papežové
                Irčan
                Joker
                Králíček Jojo
                Malé ženy

Nejlepší původní hudba
                1917 (Thomas Newman)
                Joker (Hildur Guðnádóttir)
                Malé ženy (Alexandre Desplat)
                Manželská historie (Randy Newman)
                Star Wars: Vzestup Skywalkera (John Williams)

Nejlepší původní píseň
                (I´m Gonna) Love Me Again z filmu Rocketman
                I Can´t Let You Throw Yourself Away z filmu Toy Story 4: Příběh hraček
                I´m Standing With You z filmu Breakthrough
                Into the Unknown z filmu Ledové království 2
                Stand Up z filmu Harriet

Nejlepší kamera
                1917 (Roger Deakins)
                Irčan (Rodrigo Prieto)
                Joker (Lawrence Sher)
                Maják (Jarin Blaschke)
                Tenkrát v Hollywoodu (Robert Richardson)

Nejlepší výprava
                1917
                Irčan
                Králíček Jojo
                Parazit
                Tenkrát v Hollywoodu

Nejlepší střih
                Irčan
                Joker
                Králíček Jojo
                Le Mans ´66
                Parazit

Nejlepší kostýmy
                Irčan
                Joker
                Králíček Jojo
                Malé ženy
                Tenkrát v Hollywoodu

Nejlepší masky
                1917
                Bombshell
                Joker
                Judy
                Maleficent: Královna všeho zlého

Nejlepší krátký animovaný film
                Dcera
                Hair Love
                Kitbull
                Mémorable
                Sestra

Nejlepší krátký film
                A Sister
                Brotherhood
                Nefta Football Club
                Saria
                The Neighbors´ Window

Nejlepší střih zvuku
                1917
                Joker
                Le Mans ´66
                Star Wars: Vzestup Skywalkera
                Tenkrát v Hollywoodu

Nejlepší mix zvuku
                1917
                Ad Astra
                Joker
                Le Mans ´66
                Tenkrát v Hollywoodu

Nejlepší vizuální efekty
                1917
                Avengers: Endgame
                Irčan
                Lví král
                Star Wars: Vzestup Skywalkera

Nejlepší dokument
                Americká fabrika
                Jeskyně
                Pro Samu
                The Edge of Democracy
                Země medu

Nejlepší krátký dokument
                In the Absence
                Learning to Skateboard in a Warzone (If You´re a Girl)
                Life Overtakes Me
                St.Louis Superman
                Wakl Run Cha-Cha


Žádné komentáře:

Okomentovat