23. 2. 2015

The Oscars 2015 - Výsledky Oscarů

Nejlepší film
                Americký sniper
                Birdman
                Grandhotel Budapešť
                Chlapectví
                Kód Enigmy
                Selma
                Teorie všeho
                Whiplash

Nejlepší režie
                Alejandro Gonzáles Iñárritu (Birdman)
                Bennett Miller (Hon na lišku)
                Morten Tyldum (Kód Enigmy)
                Richard Linklater (Chlapectví)
                Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)

Oscars 2015

Nejlepší herec v hlavní roli
                Benedict Cumberbatch (Kód Enigmy)
                Bradley Cooper (Americký sniper)
                Eddie Redmayne (Teorie všeho)
                Michael Keaton (Birdman)
                Steve Carell (Hon na lišku)

Nejlepší herečka v hlavní roli
                Felicity Jones (Teorie všeho)
                Julianne Moore (Still Alice)
                Marion Cotillard (Dva dny, jedna noc)
                Reese Witherspoon (Divočina)
                Rosamund Pike (Zmizelá)

Nejlepší herec ve vedlejší roli
                Edward Norton (Birdman)
                Ethan Hawke (Chlapectví)
                J.K. Simmons (Whiplash)
                Mark Ruffalo (Hon na lišku)
                Robert Duvall (Soudce)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
                Emma Stone (Birdman)
                Keira Knightley (Kód Enigmy)
                Laura Dern (Divočina)
                Meryl Streep (Čarovný les)
                Patricia Arquette (Chlapectví)

Nejlepší animovaný film
                Jak vycvičit draka 2
                Píseň moře
                Škatuláci
                The Tale of the Princess Kaguya
                Velká šestka

Nejlepší adaptovaný scénář
                Americký sniper (Jason Hall)
                Inherent Vice (Paul Thomas Anderson)
                Kód Enigmy (Graham Moore)
                Teorie všeho (Anthony McCarten)
                Whiplash (Damien Chazelle)

Nejlepší původní scénář
                Birdman (Alejandro Gonzáles Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris,                           Armando Bo)
                Grandhotel Budapešť (Wes Anderson)
                Hon na lišku (E. Max Frye, Dan Futterman))
                Chlapectví (Richard Linklater)
                Slídil (Dan Gilroy)

Nejlepší výprava
                Čarovný les
                Grandhotel Budapešť
                Interstellar
                Kód Enigmy
                Mr. Turner

Nejlepší kostýmy
                Čarovný les
                Grandhotel Budapešť
                Inherent Vice
                Mr. Turner
                Zloba – Královna černé magie

Nejlepší střih
                Americký sniper
                Grandhotel Budapešť
                Chlapectví
                Kód Enigmy
                Whiplash

Nejlepší cizojazyčný film
                Divoké historky (Argentina, Damián Szifron)
                Ida (Polsko, Pawel Pawlikowski)
                Leviatan (Rusko, Andrey Zvyagintsev)
                Mandarinky (Estonsko, Zaza Urushadze)
                Timbuktu (Mauritánie, Abderrahmane Sissako)

Nejlepší make-up
                Grandhotel Budapešť
                Hon na lišku
                Strážci Galaxie

Nejlepší původní hudba
                Grandhotel Budapešť (Alexandre Desplat)
                Interstellar (Hans Zimmer)
                Kód Enigmy (Alexandre Desplat)
                Mr. Turner (Gary Yershon)
                Teorie všeho (Jóhann Jóhansson)

Nejlepší původní píseň
                Everything Is Awesome z filmu LEGO příběh
                Glory z filmu Selma
                Grateful z filmu Beyong the Lights
                I´m Not Gonna Miss You z filmu Glen Campbell: I´ll be me
                Lost Stars z filmu Love Song

Nejlepší kamera
                Birdman (Emmanuel Lubezki)
                Grandhotel Budapešť (Robert Yeoman)
                Ida (Ryszard Lenczewski)
                Mr. Turner (Dick Pope)
                Nezlomný (Roger Deakins)

Nejlepší krátký animovaný film
                A Single Life
                Feast
                Me and My Moulton
                The Bigger Picture
                The Dam Keeper

Nejlepší krátký film
                Aya
                Boogaloo and Graham
                Butter Lamp
                Parvaneh
                The Phone Call

Nejlepší střih zvuku
                Americký sniper
                Birdman
                Hobit: Bitva pěti armád
                Interstellar
                Nezlomný

Nejlepší mix zvuku
                Americký sniper
                Birdman
                Interstellar
                Nezlomný
                Whiplash

Nejlepší vizuální efekty
                Captain America: Návrat prvního Avengera
                Insterstellar
                Strážci Galaxie
                Úsvit planety opic
                X-Men: Budoucí minulost

Nejlepší dokument
                CitizenFour
                Hledání Vivan Maier
                Last Days in Vietnam
                The Salt of the Earth
                Virunga

Nejlepší krátký dokument
                Crisis Hotline: Veteran Press 1
                Joanna
                Our Curse
                The Reaper
                White Earth


Žádné komentáře:

Okomentovat