29. 5. 2015

Divoká dvojka (Hot Pursuit) – Recenze – 10%

Rose (Reese Witherspoon) je upjatá policistka bez smyslu pro humor, zato však s mimořádnou důsledností v dodržování předpisů, což její méně horlivé kolegy značně irituje. Jednoho dne je jí přiřazen úkol dopravit k soudu důležitou svědkyni v případu zatčení mafiánského bosse, manželku vlivného drogového dealera Daniellu (Sofía Vergara). Obě hrdinky, které se spolu prakticky nesnesou, jsou pak nuceny cestovat spolu přes celý Texas, neboť jim jsou v patách zabijáci i zkorumpovaní policisté…
 
Divoká dvojka (Hot Pursuit) – Recenze
Zdroj fotek: forumfilm.sk

28. 5. 2015

San Andreas – Recenze – 70%

Katastrofický film San Andreas (pojmenovaný podle tektonického zlomu v Kalifornii) se svým dějem a částečně i zpracováním opravdu hodně podobá žánrově příbuzným snímkům Rolanda Emmericha, především jeho Dni poté. Akorát s tím rozdílem, že v něm nejde o hurikán a dobu ledovou, ale o největší zemětřesení, jaké kdy bylo naměřeno, a neodehrává se v New Yorku, ale na opačné straně USA, konkrétně v Los Angeles a v San Franciscu. A místo nudného Denise Quaida tu v hlavní roli máme cool frajera Dwaynea Johnsona.

San Andreas – Recenze

27. 5. 2015

Malá z rybárny – Recenze – 30%

Jan Balej je výtvarníkem, loutkovým animátorem a režisérem, který je autorem příběhu Moře, strýčku, proč je slané z filmu Fimfárum 2 a povídkového snímku Jedné noci v jednom městě. Pro svůj nejnovější počin s názvem Malá z rybárny, vytvářený opět stop-motion animací reálných loutek (s občasnou pomocí digitální animace), se inspiroval pohádkou Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla.
 
Malá z rybárny - Recenze
Zdroj fotek: blueskyfilm.cz

26. 5. 2015

Špión (Spy) – Recenze – 50%

Během špionážní akce, v níž má být zadržena dcera překupníka zbraní hromadného ničení, je zastřelen tajný agent CIA Bradley (Jude Law). Protože protivník zná totožnosti i všech ostatních agentů, musí Bradleyho nahradit někdo, kdo není agent – a po ruce je zrovna slon v porcelánu v podání svérázné Susan (Melissa McCarthy), která sice má za sebou patřičný výcvik, ale nikdy nebyla v terénu a u CIA pracuje mnoho let jako analytička a operátorka. Je nasazena do akce pod tajnou identitou, zároveň se ale do pátrání na vlastní pěst pouští agent Rick (Jason Statham), který špatně nese, že nebyl místo Bradleyho vyslán on.
 
Špión (Spy) – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz

21. 5. 2015

Život je život – Recenze – 30%

Tvůrci tři roky staré české komedie Láska je láska (která ale nebyla skoro vůbec legrační a spíš vyznívala tragicky, rasisticky a homofobně), se nyní pokusili posunout v žánru na novou úroveň a natočit crazy komedii (tak to alespoň pojmenoval distributor). Výsledek je sice o něco lepší než Láska je láska, protože není rasistický a homofobní a je v něm o trochu víc pokusů o humor, ale to je tak všechno. Skutečně vtipných scén a dialogů je tu totiž pořád zoufale málo a většina jich navíc ani není dostatečně bláznivá (což crazy komedie vyžaduje), a pokud ano, tak to působí jako z jiného světa.

Mohlo by se zdát, že jde o pokračování Láska je láska (stejný režisér – Milan Cieslar, stejný scenárista, velmi podobný plakát, Ondřej Vetchý a Simona Stašová v roli manželského páru…), ale není tomu tak. Vetchý se Stašovou tu sice hrají manžele, ale úplně jiné, a nemají syna, ale tři dcery. A Petr Vančura, který tehdy hrál toho jejich syna, tu hraje přítele jedné z těch dcer. Komplikované, já vím.
 
Život je život – Recenze
Zdroj fotek: bontonfilm.cz

19. 5. 2015

Hurá na fotbal (Metegol) – Recenze – 50%

Poněkud neduživý a nesmělý chlapík jménem Amadeo je už od dětství přeborníkem ve stolním fotbálku (resp. v hospodském fotbálku, chcete-li). Do jeho malého městečka se jednoho dne vrátí mezinárodně slavný super-fotbalista Ace, který se přišel Amadeovi pomstít za to, že ho jako malého kluka před lety porazil ve fotbálku. Unese mu kamarádku a především plánuje srovnat centrum města se zemí a postavit na jeho místě mega-stadion. Jediná šance, jak jeho rozhodnutí zvrátit a vybojovat zpět dívku svého srdce, je porazit jeho tým profesionálních sportovců ve skutečném fotbale…

Hurá na fotbal (Metegol) – Recenze

15. 5. 2015

Šílený Max: Zběsilá cesta (Mad Max: Fury Road) – Recenze – 90%

Z trojice filmů o bývalém policistovi Maxovi v podání Mela Gibsona je nový Šílený Max nejpodobnější tomu druhému, který byl nejakčnější, nejpunkovější a nejzábavnější, zatímco první díl se dal s trochou nadsázky považovat za psychologické drama a trojka se po navození okázale béčkové post-apo atmosféry zvrhla v dětskou zábavičku. Gibsona nahradil v titulní roli Tom Hardy, avšak kdo se vrátil po třiceti letech na místo činu, je australský režisér původní trilogie George Miller (který mezitím natočil animovaný Happy Feet a jeho pokračování a dvojici snímků o prasátku Babe, což je vzhledem ke zbytku jeho kariéry opravdu s podivem). A je to comeback jako prase!

Šílený Max: Zběsilá cesta (Mad Max: Fury Road) – Recenze

14. 5. 2015

Stále spolu – Recenze – 60%

Český dokument Stále spolu vypráví o rodině Mlčochových – manželé Petr a Simona jsou vysokoškolsky vzdělaní, žijí spolu pětadvacet let a za tu dobu vychovali devět dětí, přičemž to nejstarší už má dokonce dítě vlastní. Na tom samo o sobě není nic tak zvláštního, ale co tuto rodinu odlišuje od spousty dalších, je způsob života, jaký vede. Všichni její členové totiž bydlí na samotě uprostřed Šumavy v polorozpadlém a pravděpodobně vlastnoručně postaveném příbytku (něco mezi zanedbávanou víkendovou chatou, chlévem a kůlnou na nářadí), v absolutním odtržení od zbytku světa a moderního městského způsobu života, bez elektřiny, bez tekoucí vody a takříkajíc „v souznění s přírodou“.

Stále spolu – Recenze

8. 5. 2015

Ladíme 2 (Pitch Perfect 2) – Recenze – 30%

První díl hudební komedie s názvem Ladíme!, vyprávějící o dívčí vokální skupině a jejích svérázných členkách, herečka Elizabeth Banks pouze produkovala, zatímco v případě tohoto pokračování se dokonce poprvé ujala režie (když nepočítám jednu její čtyřminutovou epizodku z filmu Mládeži nepřístupno). Scénáristka Kay Cannon ale zůstala a spolu s ní i celé herecké obsazení, tudíž se film nese ve velmi podobném duchu jako jednička. V jistých ohledech je lepší, v jiných zas horší. Celkový dojem z něj je ale víceméně stejný (tedy podprůměrný) a i tentokrát si dovolím tvrdit, že je to zaviněno hlavně nezkušeností osoby na režisérské židli (jedničku totiž taktéž natáčel debutující režisér a také to tehdy nezvládl).
 
Ladíme 2 (Pitch Perfect 2) – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz