24. 8. 2014

O koních a lidech (Hross í oss) – Recenze – 60%

O koních a lidech je černá islandská komedie o několika venkovanech (přičemž pojmem vesnice se rozumí několik izolovaných stavení vzdálených od sebe několik set metrů), o jejich osudech a jejich koních. Film je spleten ze zhruba půltuctu samostatných příběhů poskládaných za sebou, přičemž v nich vévodí záběry severské drsné krajiny a houževnatých lidí, kteří se potýkají s bizarními a mnohdy i absurdními situacemi, které na ně nastražil sám život (případně jejich vlastní imbecilita).

O koních a lidech (Hross í oss) – Recenze

19. 8. 2014

Želvy Ninja (Teenage Mutant Ninja Turtles) – Recenze – 60%

Želvy Ninja jsou fenoménem, na kterém na přelomu osmdesátých a devadesátých let (u nás s mírným zpožděním) vyrůstala řada dětí, jež hltaly animovaný seriál o obojživelných zmutovaných ochráncích New Yorku přilepené na televizních obrazovkách. Fanoušky mají přitom chrabří želví bojovníci i mezi nemalou populací dospělých – za vznikem seriálu stojí původní undergroundový drsný komiks, jehož okrunýřovaní hrdinové měli k vzornému chování a rychlošípáckým heslům daleko. Po vzoru animovaného seriálu (který měl několik pokračování) se svezla i řada celovečerních filmů, v nichž titulní želvy Michelangela, Donatella, Leonarda a Raphaela hráli živí herci nasoukaní do latexových kostýmů a výsledek byl… bizarní. V roce 2007 se i do našich kin dostal animovaný film, který už jednou provždy stanovil, že pokud se někdo v budoucnu bude pokoušet natočit celovečerní film s Želvami Ninja, tak jedině za pomoci počítačové animace. A přesně o to se nyní pokusil Jonathan Liebesman, režisér Světové invaze a Hněvu titánů, v produkci Michaela Baye.
 
Želvy Ninja (Teenage Mutant Ninja Turtles) – Recenze
Zdroj: Cinemart

18. 8. 2014

Sex Tape – Recenze – 30%

Jay a Annie (Jason Segel a Cameron Diaz) jsou šťastný manželský pár se dvěma malými dětmi. Mají se rádi a všechno je v pohodě, akorát v posteli už jim to nejiskří tak jako dřív. Aby okořenili své manželství, rozhodnou se pro jediné možné řešení – pošlou děti k babičce a natočí tříhodinové domácí porno. Pak se však stane nemilá věc – Jay natočené video omylem nasdílí ze svého iPadu na několik dalších tabletů, které vlastní příbuzní, kamarádi a Anniin budoucí zaměstnavatel (Rob Lowe).

Sex Tape – Recenze

13. 8. 2014

Expendables: Postradatelní 3 (The Expendables 3) – Recenze – 60%

Expendables 3 = Expendables 2 – Bruce Willis – Chuck Norris + Harrison Ford + Wesley Snipes + Antonio Banderas + Mel Gibson + další celý tým – krev – 70% zábavných hlášek.

Ze všech tří dílů Expendables je tenhle zaručeně nejhorší. Pořád je to ale docela slušný akční film s našlapaným hvězdným obsazením.

Expendables: Postradatelní 3 (The Expendables 3) – Recenze

12. 8. 2014

Tři bratři – Recenze – 90%

Tři bratři jsou pohádkou Jana Svěráka, podle scénáře Zdeňka Svěráka, na motivy hudebně-divadelního pásma Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, splétajícího mimo jiné klasické pohádky o Šípkové Růžence, Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách. Právě tyto tři pohádky jsou v mírně poupravených variacích sjednoceny do jednoho příběhu, ve kterém se tři bratři (Vojta Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula) vydávají do světa, přičemž jeden cestou zachrání Růženku, druhý Karkulku a třetí si vezme Marušku.
 
Tři bratři – Recenze – 90%
Zdroj fotek: Bioscop

10. 8. 2014

Zázraky (Le Meraviglie) – Recenze – 50%

Na italském venkově žije rodina (autoritativní otec, jeho žena a čtyři dcery), jejímž jediným zdrojem obživy je chov včel a stáčení domácího medu. Bydlí na polorozpadlé farmě na pokraji chudoby, všechno je tam staré, špinavé a rurálně zašlé, případně nefunkční. Otec neváhá čas od času zvýšit hlas a despoticky si prosazuje svůj názor, že jeho rodina nepotřebuje peníze, a že prostý a jednoduchý život jim stačí, zatímco jeho nejstarší dcera, hlavní hrdinka Gelsomina, ztrácí tváří v tvář realitě ideje o lepší budoucnosti.

Jakýmsi katalyzátorem děje se stanou hned dvě události – za prvé do rodiny přibude chlapec z Německa, který je jim přidělen za finanční odměnu na převýchovu (protože jde o mladistvého delikventa) a za druhé se v této lokalitě začne natáčet televizní soutěž, které se mohou účastnit místní farmáři a hospodáři ve snaze vyhrát díky svým přírodním výrobkům zájezd a nějaké ty peníze navíc. Jenže neambiciózní hlava rodiny odmítá jakékoli výstřelky a nechce svůj med do soutěže přihlásit.

Zázraky (Le Meraviglie) – Recenze


7. 8. 2014

V oku tornáda (Into the Storm) – Recenze – 40%

V oku tornáda je americký katastrofický film. V mainstreamu je to poněkud uvadající a odumírající žánr – před rokem a půl byl u nás v kinech film Nic nás nerozdělí, což bylo ale spíš lidské drama s jednou ne moc velkou vlnou, a před tím až mega epické 2012 před pěti lety (a bude trvat ještě asi dlouho, než se objeví jiný katastrofický velkorozpočtový spektákl, který by s tímto kolosem Rolanda Emmericha snesl srovnání). Protože V oku tornáda ho nesnese.

V oku tornáda (Into the Storm) – Recenze

Kouzlo měsíčního svitu (Magic in the Moonlight) – Recenze – 50%

Především – nemyslím si, že by Woody Allen natáčel jen samé dobré filmy (a celkem mi vadí, když někdo hájí kompletní filmografii Woodyho Allena jenom proto, že to je filmografie Woodyho Allena). Větší část jeho filmů se mi sice moc líbí (Anny Hall, Půlnoc v Paříži, Manhattan…), jiné se mi ale zas aktivně příčí (Do Říma s láskou, Pozor na Harryho, Zločiny a poklesky…) a jen málokterý mě nechá natolik chladným, abych ho považoval za průměrný (viz. třeba Purpurová růže z Káhiry). A Kouzlo měsíčního svitu kupodivu spadá přesně do téhle průměrné a tím pádem ne moc zajímavé skupiny.

Na rozdíl od Jasmíniných slz (předposlední Allenův film) se Kouzlo měsíčního svitu nepouští do žádné satiry na cokoli a neřeší žádná závažná témata, neboť není ničím jiným než nezávaznou letní romantickou komedií, která má místo nastolování složitých otázek a odpovědí výhradně jen bavit. Nebo tedy alespoň takový byl původní záměr.

Kouzlo měsíčního svitu (Magic in the Moonlight) – Recenze

2. 8. 2014

Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy) – Recenze – 80%

Strážci Galaxie jsou natočeni podle amerického komiksu vydaného společností Marvel, která v současnosti kromě publikování komiksů produkuje i superhrdinské filmy, které jsou jejich adaptacemi, a spojuje je do uceleného univerza, respektive do různých alternativních dějových struktur téhož univerza. Ve filmech o členech skupiny Avengers (Thor, Iron Man…) si připravovali půdu tím, že u některých z nich lupli do potitulkových sekvencí nejednu postavu, která se nyní vyskytuje i ve Strážcích Galaxie. Pro fanoušky je to takový bonus. Ovšem průměrnému divákovi, který jde do kina na akční blockbuster, to bude jedno, protože si ty sekvence pravděpodobně stejně nebude pamatovat. Z hlediska děje navíc žádný význam nemají.

Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy) – Recenze – 80%