30. 3. 2023

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves) – Recenze – 80%

Klasická společenská hra Dungeons & Dragons je fantasy hrou na hrdiny (RPG), jejíž historie sahá až do první poloviny 70. let, a při níž jsou jednotlivým hráčům přiděleny specifické a postupně se vyvíjející postavy. Ty tvoří družinu, která se následně pohybuje po fiktivním magickém světě (jehož podoba je závislá na představivosti a pohotovosti vypravěče, jenž zároveň plní funkci rozhodčího) a plní nejrůznější úkoly, účastní se bojů s nepřáteli a řeší všelijaké záhady. V Americe je hra Dungeons & Dragons legendou a kultovní záležitostí, zatímco v českém prostředí se uchytila spíš její variace známá jako Dračí doupě. Každopádně jako dobrý fantasy film si můžete snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů užít i coby diváci tímto tématem zcela nepolíbení.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves) – Recenze
Zdroj fotek: CinemArt

22. 3. 2023

John Wick: Kapitola 4 (John Wick: Chapter 4) – Recenze – 90%

Herec Keanu Reeves a jeho kamarád, zkušený kaskadér a tehdy debutující režisér Chad Stahelski, patrně neměli v roce 2014 tušení, jaký fenomén svým filmem nakonec spustí. Je docela zábavné sledovat, jak se z prvního Johna Wicka, relativně přímočarého, leč nebývale efektního akčního filmu o pomstě bývalého elitního nájemného vraha za zabití psa, stala během následujících let rozmáchlá epická série s netriviální mytologií, představující jeden ze současných vrcholů akčního žánru. Snímek John Wick: Kapitola 4 jde v tomhle nejdál – má nestřídmých 169 minut, přičemž jde v podstatě již o velkofilm s obřím rozsahem, jehož skoro všechny akční sekvence zabírají velmi poctivé, zhruba desetiminutové úseky, a jehož příběh, byť opět docela jednoduchý, je obalen solidní scenáristickou prací založenou na pečlivě budovaném vyprávění a postupném šponování intenzity jednotlivých situací.

John Wick: Kapitola 4 (John Wick: Chapter 4) – Recenze
Zdroj fotek: Vertical Entertainment

13. 3. 2023

Ceny Akademie Oscar 2023 - Výsledky

 

Všechno, všude, najednou
Vítězný film - Všechno, všude, najednou

Nejlepší film

                Avatar: The Way of Water

               Elvis

               Fabelmanovi

    Na západní frontě klid

    Tár

    Top Gun: Maverick

               Trojúhelník smutku

               Víly z Inisherinu

               Všechno, všude, najednou

               Women Talking

 

8. 3. 2023

Vřískot 6 (Scream VI) – Recenze – 60%

Šestý díl sebeironické hororové série Vřískot opět natočili režiséři Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett (hororová komedie Krvavá nevěsta), kteří režírovali i rok starý pátý díl (jenž se nejmenoval „Vřískot 5“, ale jen „Vřískot“). Jejich pátému Vřískotu bylo vytýkáno především to, že již nepřichází s ničím novým a je pouze nastavovanou kaší, která už jen recykluje mnohokrát vyvařená schémata a motivy. Skutečnost, že si samotní tvůrci byli celkové omšelosti svého díla vědomi, a dokonce na ni přímo ve filmu v rámci dialogů místy legračně poukazovali, snímek nezachránila. Ve Vřískotu 6 se některých pochybení vyvarovali, jinak ale opět servírují to samé v bleděmodrém, jen s minimálními změnami. 

Vřískot 6 (Scream VI) – Recenze
Zdroj fotek: Forum Film CZ

5. 3. 2023

Český lev 2022 - Výsledky

 

Vítězný film - Il Boemo
Vítězný film - Il Boemo

NEJLEPŠÍ FILM

Arvéd

BANGER.

Il Boemo

Oběť

           Světlonoc

 

NEJLEPŠÍ REŽIE

Adam Sedlák (BANGER.)

Michal Blaško (Oběť)

Petr Václav (Il Boemo)

           Tereza Nvotová (Světlonoc)

Vojtěch Mašek (Arvéd)