31. 8. 2016

Smrt ve tmě (Don´t Breathe) – Recenze – 80%

Dva mladíky a jednu dívku už nebaví život na polorozpadlém předměstí Bostonu, a tak si vydělávají na lepší život vykrádáním domů. Jako poslední cíl si zvolí obydlí starého válečného veterána, jenž v něm bydlí sám a navíc je slepý, a který v nedávné době vysoudil velké peníze. S čím ale nepočítají je, že jejich oběť se i bez schopnosti zraku dokáže bránit velmi zdatně, neb má velké svaly a armádní výcvik, dům plný zbraní, všude elektrické ochranné systémy a zámky, krvelačného hlídacího psa a temný sklep, v němž má slepec samozřejmě nad zlodějíčky značnou převahu…

Smrt ve tmě (Don´t Breathe) – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

30. 8. 2016

Taxi 121 – Recenze – 60%

Taxi 121 je český thriller režiséra Dana Pánka, nezávislého filmaře, pro něhož snímek sice není úplným debutem, ale je jeho prvním počinem nasazeným do kin. Je inspirovaný skutečnými událostmi z roku 2014, kdy jakýsi sériový vrah zabil v Praze trojici taxikářů. Celý film ale není rekonstrukcí reality, nýbrž takovou polemikou na téma „co by, kdyby“ ve formě dramatického filmu o tom, kdo podle režiséra a producentky Jany Kůtkové, která s ním spolupracovala na scénáři, teoreticky mohl být tím vrahem (dosud nepolapeným) a co zhruba se tehdy v hlavním městě mohlo odehrávat.

Hlavním hrdinou je tudíž mladý taxikář Matěj (Filip Tomsa), co se s manželkou snaží mít dítě, a povolání taxikáře vzal jako dočasné řešení po vyhazovu z předchozího zaměstnání. A samozřejmě se mu hrubě vymstí, že neuposlechl svou ženu, když po něm chtěla, aby od taxikařiny odešel, zvlášť v době, kdy se v rádiu nemluví o ničem jiném, než o podivném vrahovi taxikářů.
 
Taxi 121 – Recenze
Zdroj fotek: bohemiamp.cz

26. 8. 2016

Ben Hur (Ben-Hur) – Recenze – 50%

Nelze recenzovat nového Ben Hura a nevzpomenout přitom klasiku z roku 1959, Ben Hura režiséra Williama Wylera. Ukázkový velkofilm, téměř čtyřhodinové epické drama biblických rozměrů, v němž je velkolepý dobrodružný příběh bohatého židovského měšťana, který je odsouzen jako otrok na galeje a po letech se rozhodne natřít to Římské říši ve vozatajských závodech, prolnut se životem Ježíše Krista, završeným čtyřiceti minutami výjevů z křížové cesty. Jeden z nejlepších filmů světové kinematografie, který dodnes neztratil téměř nic ze své působivosti, s nesmrtelným výkonem Charltona Hestona a s jedenácti Oscary na kontě.

Nový Ben Hur není nijak zvlášť velkolepý ani epický a spíš by se dal označit za zcela tuctovou akčně-historickou podívanou, srovnatelnou s jinými soudobými filmy podobného ražení, např. s remakem Souboje titánů či Barbara Conana. Jaké byly důvody jeho vzniku, by možná vydalo na zajímavou diskuzi, avšak pokud jedním z těch důvodů bylo vydělat peníze, tak se ten záměr příliš nevydařil, protože tržby nového Ben Hura jsou přinejmenším v USA žalostné.
 
Ben Hur (Ben-Hur) – Recenze
zdroj fotek: forumfilm.cz

24. 8. 2016

Buchty a klobásy (Sausage Party) – Recenze – 90%

Buchty a klobásy jsou animovaným komediálním filmem, jehož hrdiny jsou obživlé potraviny a jiné zboží prodávané v supermarketu. A je to film NEPŘÍSTUPNÝ MLÁDEŽI. Fakt na něj ty děti neberte, pokud je nechcete vystavit stovkám sprostých slov, brutálnímu násilí, mrtvolám, výkalům, spermatu, drogám a sexu (pokud se za sex dá považovat vsunutí párku do rohlíku).

Není pravda, že by šlo o první nepřístupný počítačem animovaný film v našich kinech, jak je v některých textech naznačováno, přinejmenším kvůli dánskému filmu Terkel má problém z roku 2004. I tak jsou ale Buchty a klobásy poměrně unikátní, nevídané a originální a obsahují spoustu motivů, nápadů a vtipů, které jste pravděpodobně nikdy v žádném jiném filmu doposud neviděli.
 
Buchty a klobásy (Sausage Party) – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

22. 8. 2016

Božská Florence (Florence Foster Jenkins) – Recenze – 70%

Snímek Božská Florence je sice americký a je inspirovaný reálnými událostmi, které se odehrály ve čtyřicátých letech v New Yorku, leč natočil jej britský režisér Stephen Frears (Show začíná, Královna, Philomena) a hlavní mužskou roli v něm ztvárnil Hugh Grant, čímž má Božská Florence svým provedením, atmosférou a mnohdy i stylem humoru spíš blíže ke snímkům britským.

Ony skutečné události se točí kolem bohaté Američanky Florence Foster Jenkins (výborně ji hraje Meryl Streep), která proslula jako „nejlepší nejhorší zpěvačka na světě“, neboli jako žena s tak strašným pěveckým přednesem, že jí to vysloužilo „slávu“ a spoustu prodaných desek.
 
Božská Florence (Florence Foster Jenkins) – Recenze
Zdroj fotek: bioscop.cz

18. 8. 2016

Strašidla – Recenze – 30%

Nebýt Nejkrásnější hádanky, tak je rodinná pohádková komedie s názvem Strašidla rozhodně nejlepším počinem ve filmografii Zdeňka Trošky za posledních patnáct let. Což není nijak zvlášť silné tvrzení, pomyslíme-li na to, že v těchto letech Zdeněk Troška natáčel hlavně úděsné Kameňáky a Babovřesky, a i snímky jako Doktor od jezera hrochů nebo Čertova nevěsta byly de facto strašné. Avšak přestože jsou Strašidla o několik kvalitativních úrovní výš, pořád to neznamená, že by šlo o film, který by bylo možné s klidem doporučit.
 
Strašidla – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

17. 8. 2016

Můj kamarád drak (Pete´s Dragon) – Recenze – 60%

Disneym produkovaný rodinný film Můj kamarád drak vypráví o malém klukovi Petovi, který přijde o oba rodiče během autonehody kdesi v lesích, kde ho před hladovými vlky zachrání velký, zelený a chlupatý drak, se kterým se Pete skamarádí (což se všechno stane během prvních čtyř minut filmu). Následuje skok o šest let později, kdy je Petovi deset let, hluboko v lesích žije s drakem, jehož pojmenoval podle dětské knížky Elliot, a jsou nejlepší kámoši. Pak je ovšem Pete nalezen správkyní lesa Grace (Bryce Dallas Howard) a její malou dcerkou a je odvlečen do civilizace. Grace to s ním myslí dobře, ne už tak ale bratr jejího snoubence, který les kácí, a jakmile se dozví o existenci draka, udělá si zálusk na jeho ulovení.
 
Můj kamarád drak (Pete´s Dragon) – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

10. 8. 2016

Komorná (Aggashi) – Recenze – 80%

Nový film jihokorejského režiséra Chan-wook Parka (natočený podle britského románu Zlodějka) je popisován jako erotický thriller, ale pravda je poněkud složitější. Jeho hrdinkou je korejská dívka Sukhui, která někdy ve třicátých letech dvacátého století přijíždí do Japonska dělat komornou pro bohatou šlechtičnu Hideko, která nikdy neopustila komnaty svého honosného panství, a o niž se po smrti její matky i tety stará její podivínský strýc.

Ve skutečnosti je ale Sukhui profesionální kapsářkou, jenž se za služku jen vydává, aby s příslibem tučné odměny pomohla jistému sňatkovému podvodníkovi mladou a naivní Hideko svést. Ten ji po svatbě plánuje nechat zavřít do blázince a shrábnout její záviděníhodný majetek. Celou akci však zkomplikuje nenadálé vzplanutí milostných citů mezi oběma hrdinkami.

Komorná (Aggashi) – Recenze
Zdroj fotek: aerofilms.cz

9. 8. 2016

Star Trek: Do neznáma (Star Trek: Beyond) – Recenze – 70%

Na Star Treku: Do neznáma je nejzajímavější to, že po předchozích dvou filmech už ho nerežíroval J.J. Abrams (který ustoupil pouze do pozice producenta), nýbrž původem tchajwanský režisér Justin Lin, tvůrce prostředních čtyř dílů ze série Rychle a zběsile (konkrétně dílů 3, 4, 5, 6), a to, že na scénáři pracoval hlavně Simon Pegg, britský komediální herec, který všechny scénáře, které doposud psal, psal ke komediím (a ve filmu hraje technika Scottyho). Podtitul Do neznáma tak v češtině vlastně vtipně komentuje i to, že zpočátku nemuselo být jisté, jakým směrem tihle dva tvůrci třetí díl této restartované ságy povedou…
 
Star Trek: Do neznáma (Star Trek: Beyond) – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz

6. 8. 2016

Mělčiny (The Shallows) – Recenze – 50%

Mladá Američanka Nancy (Blake Lively) se sama vydává do Mexika zasurfovat si na jakousi utajenou pláž, kde ji ošklivě kousne do stehna žralok. Podaří se jí vylézt na skalní výběžek odkrytý odlivem a přemýšlí, jak by se mohla zachránit a doplavat na zhruba 130 metrů vzdálený břeh, než zemře hladem a žízní či na ztrátu krve a gangrénu, nebo než ji zabije ten žralok, co od té doby okolo toho ostrůvků krouží.

Mělčiny (The Shallows) – Recenze
Zdroj fotek: falcon.cz

3. 8. 2016

Sebevražedný oddíl (Suicide Squad) – Recenze – 90%

Představte si Avengers, akorát si na místo superhrdinů Mirků Dušínů dosaďte tu nejhorší verbež z řad psychopatických vrahounů a kriminálníků. Ve světě, kde zemřel Superman, se k realizaci takové představy odhodlala americká vláda poté, co jí došlo, že jakmile začne Zemi ohrožovat nějaké nadpozemsky silné zlo, na které ani Batman (který si dává dohromady Justice League) nebude stačit, tak ho nebudou mít jak odrazit. Dají proto šanci speciálnímu oddílu, v němž figurují mimo jiné profesionální zabiják Deadshot, nezkrotná a svůdná Harley Quinn, krokodýlí mutant Killer Croc, či ohnivý metačlověk Diablo.

Sebevražedný oddíl (Suicide Squad) – Recenze

2. 8. 2016

Tajný život mazlíčků (The Secret Life Of Pets) – Recenze – 60%

Kupodivu to nejzábavnější na animovaném filmu Tajný život mazlíčků, k čemu odkazuje i jeho název, a sice odpověď na otázku, co asi dělají naše domácí zvířata, když jsou sama doma, se v něm řeší asi jen pět minut na začátku a minutu na konci a skoro všechno už to bylo k vidění v trailerech.

Zápletka je ve skutečnosti o tom, jak si panička malého psíka Maxe pořídí dalšího, mnohem většího, zavalitějšího a chlupatějšího psa Barona, načež se oba hned následujícího dne při demonstraci vzájemné nesnášenlivosti ztratí v ulicích New Yorku, kde se dostanou nejprve do rukou zaměstnanců útulku a následně do podzemních kanálů, kde žijí bývalá domácí zvířata, jež jejich majitelé kdysi spláchli, odhodili nebo jinak zavrhli, vedená psychopatickým králíčkem. Max s Baronem si všechna poštvou proti sobě a společně se ocitají na útěku (během něhož se pochopitelně spřátelí), zatímco Maxovi kamarádi, co s ním bydlí ve stejném činžáku, se ho vydávají hledat.

Tajný život mazlíčků (The Secret Life Of Pets) – Recenze
Zdroj fotek: cinemart.cz